HER ZAMAN UMUT VARDIR

Merhaba değerli okuyucu;
Sen meslektaşım da olabilirsin bir meslektaşımın hastası ya da hasta yakını da. Bunu bilerek ve gözeterek bu dergiyi ben ve bu işe gönül vermiş meslektaşlarım senin için birlikte hazırlıyoruz. Bizler birer eczacıyız evet ama eczacıdan öte birer insanız, ülkesini, insanını, tüm canlıları ve doğayı seven insanlarız. Mesleki sorumluluklarımızın yanı sıra nefes aldığımız her an tüm insanlık için bu doğaya borcumuz olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda dergi içeriğimizi hazırlarken konularımızı her sayımızda sizlere ve en önemlisi doğamıza katkı sağlayabilecek şekilde seçmeye çalışıyoruz. Ben bu satırları yazarken yine dünyanın bir sürü yerinde katledilen aslında sadece bu devrin insanlarına ait olmayan dünyamızın tüm misafirlerine ait olan doğayı katleden, canlılara zarar veren birileri var biliyoruz.
Lütfen SEN ONLARDAN OLMA!
Yola çıkınca her şeyi değiştirebileceğini düşünürsün, elinden geleni yaparak bir tuğla da sen koymaya çalışarak geleceği inşa etmede bir rolün olacağını. Hani derler ya gençken dünyayı değiştireceğini sanırsın, orta yaşlarda ülkeni, yaşlandığında ise değiştirebileceğin tek şeyin kendin olduğunu çoktan öğrenmişsindir.
Geçtiğimiz yıl bu dergi de ilk yazımla karşınıza çıktığımda ve daha sonraki tüm yazılarımda hep bir şeyler yapabileceğime bir şeyleri birlikte başarabileceğimize inandım ve kendi adıma mesleğimize küçük bir katkı sunabilmek için okyanusta bir damla olmaya çalıştım ve o bir damla ancak başka damlalarla birleşince okyanus olabilir bunu hep bildim.
Evet önümüzde ve elimizde mesleğimizden başka hiçbir şeyimizin olmadığını göremediğimiz sürece ne kendimize ne de başkalarına yararımız olacağını hiç sanmıyorum.
Koca koltuklarda oturan koca adamlarımız var ancak o koca adamlarda var olan koca beyinin yanında koca bir yürek olamadığı sürece önümüze konulan her şeye başımızı eğip eyvallah demeye mecbur kalacağız. Önümüze koyulan kırıntılarla yetinmeye çalışacağız.
Yazımdan herkes içindeki, kalbindeki, beynindeki kadarını alacak bunu biliyorum ancak umudum şudur ki hepimiz uyandığımızda çok geç olmasın.
Değerli okuyucular, değerli meslektaşlarım bir gün bizler buradan gittiğimizde arkamızda hoş bir seda bırakmaktan başka ne gelir ki diye düşünüyor bir tarafım ama bir yanım da her zaman yapacak bir şey vardır diyor. Bilemiyorum zaman neler gösterecek ama her zaman bir UMUT vardır.
Bu sayımızda da basın yayın komisyonu olarak sizler için okumaktan zevk alacağınızı düşündüğümüz ve aynı zamanda bilgilenebileceğiniz içeriklerimizle karşınızdayız. Umarım bizler kadar sizler de zevk alırsınız.
Komisyon üyelerim ve kendi adıma keyifli okumalar diler başka mecralarda da tekrar birlikte olabilmek ümidiyle hoşçakalın…

Editör Ecz. Tülay BASUT